رفتن به محتوای اصلی

گروه هنری پگانا آرت با سابقه درخشان در عرصه ی هنر قصد دارد با معرفی هنرمندان به کشورهای اروپایی و آسیایی و به فروش گذاشتن هنرمندان در زمینه های مختلفی هنری از دنیای هنر و هنرمندان حمایت کند. پگانا آرت برای برگزاری نمایشگاه های هنری در سطح ملی و بین المللی در سراسر کشور و همچنین خارج کشور، از هنرمندان علاقمند برای شرکت در این نمایشگاه ها دعوت به عمل می آورد.

جهت سهولت در فروش آثار و شرکت در نمایشگاه های حقیقی و مجازی پگانا آرت به تعدادی از پرسش های متداول شما عزیزان در این زمینه پاسخ داده ایم.

ارتباط با پگانا

ارسال تیکت

  پرسش و پاسخ

  چگونه آثار خود به فروش برسانیم؟

  با توجه به تولید انبوه آثار هنرى کسانى که در این عرصه بتوانند آثار خود را به نمایش بگذارند شانس فروش بالاترى دارند. ضمن اینکه پگانا آرت در طى فعالیتهاى خود تا به حال بیش از ۱۰۰۰ اثر هنر تجسمى را به فروش رسانده که در این راستا داراى رتبه و مقام نسبت به سایر گروه هاى هنرى دارد.
  این نکته نیز باید واضح و روشن باشد که شرکت در نمایشگاه به تضمین فروش تمام آثار راه یافته نمی باشد اما در جهت کمک به این عرصه هنرمندان باید در معرفى خود کوشا باشند که در پرسش هاى بعدى به این مهم پاسخ داده شده است.

  چطور میتوانیم خود را معرفى کنیم؟

  بسیار حائز اهمیت است که هنرمندان چگونه و به چه روش هایى خود را معرفى کنند. توضیحى در این خصوص داریم که هر هنرمند باید توجه کند اگر در ابتداى این مسیر هستید باید بگوییم راه بسیار است اما پگانا آرت مسیر را براى شما سریعتر و آسان تر کرده زیرا هنرمندان را با گالرى هاى معتبر داخلى و خارجى و به نام آشنا میکند که خود زمینه ساز ١- افزایش اعتماد به نفس براى گام هاى بلندتر ٢- معرفى به کلکسیون داران و مجموعه داران . هر چه در معرفى خود بهتر عمل کنید صاحب نام و امضا میشوید و در نتیجه میتوانید در خرید و فروش آثارتان آسوده خاطر باشید.
  معرفى شما توسط یک ارگان که صاحب امتیاز هست زمینه ساز رشد و پیشرفت براى هنرمند فراهم میکند.

  اخذ مدرک و گواهى چگونه ممکن است؟

  براى دریافت مدرک و گواهى شرکت در نمایشگاه که در رزومه هنرمند تاثیر بسیار زیادى دارد با شرکت در نمایشگاه هاى پگانا آرت میسر خواهد بود. مدرک ها با نظارت سازمان فرهنگى هنرى و یا وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامى صورت میپذیرد که قابل ترجمه براى اخذ اقامت هنرى نیز هست. تعداد مدارک براى مشاغل مرتبط با هنر در رزومه هنرمند کیفیت زیادى را حاصل می نماید.

  آیا شرکت در یک نمایشگاه براى فروش اثر کافیست؟

  در پاسخ به این سوال باید بگوییم که فروش آثار امرى بسیار تخصصى است تیم پگانا آرت براى این موضوع کارشناسانى را در ارائه اثر هنرمند به خریداران دارد که توضیحات تکمیلى را در مورد آثار به گوش خریداران میرساند همینطور بسیارى ممکن است بدون داشتن قصد خرید به دیدن آثار بیایند اما توضیحات کارشناسانه میتواند نظر بیننده را تغییر دهد و ارتباط نزدیکى با اثر احساس کند که در نتیجه منجر به خرید اثر شود.
  این نکته را باید لحاظ کنیم همانطور که براى رسیدن به موفقیت یکشبه ره صدساله را نمیشود پیمود فروش اثر هم ممکن هست با یک نمایشگاه اتفاق نیفتد چه بسا کسانیکه در اولین تجربه نمایشگاهى خود فروش میلیونى داشتند و نیز کسانیکه در چند نمایشگاه نیز شرکت کرده اند اما موفق به فروش اثرشان نشدند فروش، یکباره و بدون آگاهى قبل اتفاق خواهد افتاد.

  چه کسانى میتوانند در نمایشگاه شرکت کنند؟

  شرکت در نمایشگاه هاى پگانا آرت محدودیت سنى ندارد و هر قشر از هر کجاى کره خاکى میتوانند شرکت کنند که فقط کافیست تصویر آثارشان مورد تایید واقع شود و به فرمت نمایشگاه نزدیک باشد.

  شرکت در نمایشگاه چه مزیت هایى دارد؟

  هر هنرمند در طول فعالیت خود احتیاج به حمایت و نیز دیده شدن دارد که بتواند خود را در اثر خود رها کند نیاز به نظرات مهم و دیدگاه هاى مهم نسبت به هنر خود براى شناخت بهتر و خلق شاهکارهاى عالى نماید. نمایشگاه هاى پگانا آرت این امکان را به هنرمند میدهد که نظرات مختلفى اعم از استادان و پیشکسوتان هنر و نیز حتى نظر یک دانشجو و یا فرد عادى را داشته باشد. این هدف از شنیدن نظر اساتید و یا افراد عادى فقط در نمایشگاه هاى پگانا اتفاق می افتد چرا که باعث رشد و غنى سازى فرد هنرمند با شنیدن نظرات مختلف با روحیات مختلف هست هرگونه تغییر دیدگاه در مسیر خلق اثر نشان از دستیابى به بخشى از وجود هنرمند است که ارزش بسیارى دارد. مسئله ى بعدى نمایش اثر در جهت فروش آن است که تا اثرى به نمایش در نیاید مانند الماس باارزشى در دل کوه است. این الماس در دستان شماست تا آن را در معرض عموم قرار دهید.

  نمایشگاه انفرادى بهتر است یا گروهى؟

  در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر کدام از نمایشگاه ها چه گروهى و چه انفرادى ویژگى هاى خود را دارند.نمایشگاه انفرادى گرچه ممکن است یک گام بلند در جهت اهداف هنرمند باشد اما به همان میزان اگر با تجربه کم و نا آگانه این اقدام صورت بگیرد باعث دلسرد شدن هنرمند و تضعیف روحیات او میشود چرا که بسیارى بدون راه رفتن دویدن را طلب میکنند که ملزم به زمین خوردن میشود. توصیه پگانا آرت در این زمینه ابتدا شرکت در چندین دوره نمایشگاه گروهى و در صورت تمایل شرکت در نمایشگاه انفرادى است که البته با آگاهى و اطلاعات کامل و ترجیحا همراه با یک مدیر برنامه با تجربه امکان پذیر خواهد بود.
  نمایشگاه هاى گروهى نیز امتیاز دستاورى ارتباطات مفید و کاربردى و آشنایى با سبک کارى هنرمندان دیگر است که حال و هواى مخصوص به خود را دارد انرژى بسیار زیاد این فضا ها و دیدن آثار متفاوت باعث ایجاد رغابت و گاهى شکل گیرى ایده هایى در ذهن هنرمند می شود و تجربیات تازه ایى را در اختیار او قرار میدهد.

  دلال هنرى کیست و چگونه از آنها در امان باشیم؟

  متاسفانه در این قشر افرادى هستند از احساس هنرمندان سوء استفاده میکنند و با دریافت پول از هنرمندان بدون هیچ تلاشى براى هنرمند نمایشگاه هاى متعدد برگزار میکنند. نیاز هر هنرمندى است که مدیر برنامه ایى براى کارهاى خود انتخاب کند اما اعتماد سازى به هرشخص بدون شناخت کافى از او کارى احمقانه است. منظور از شناخت مدیر برنامه این است که سوابق آن شاهد چه دستاوردهایى بوده و است همچنین تعداد بیشمارى دلال هنرى وجود دارند که با وعده هاى دروغین اعم از فروش اثر و معروفیت هنرمند از آنها پول هاى گزافى دریافت کرده و در نهایت هیچ مسئولیتى به کار نمیگیرند.
  قبل از پرداخت هر مبلغى ابتدا تحقیقات کامل انجام دهید و پول خود را دور نریزید.

  قیمت گزارى آثار به چه صورت است؟

  قیمت پیشنهادى هنرمند با توجه به کارشناس قیمت گذارى براى فروش اثار به تصویب میرسد. این نکته را نیز باید توجه داشت که قیمت ها هر چقدر مناسب تر باشد فروش بهترى خواهند داشت . در پاسخ به این سوال نیز که هر هنرمند چگونه میتواند روى آثار خود قیمت گذارى کند باید گفت با توجه به مدت زمان انجام شده روى کار و متریال استفاده شده با یک برآورد ساده میتوانید قیمت پیشنهادى روى هر اثر خود قرار بدید متاسفانه بسیارى با مقایسه کردن قیمت آثار مختلف با اثر خود و یا آثارى که در خارج از کشور با توجه به ارز کشور قیمت گذارى میشوند و یا صرفا نظر استاد خود هنرمند قیمت هایى براى اثر خود پیشنهاد میکنند که با توجه به عصر حاضر و قدرت خرید کم این امکان صورت نمیپذیرد قیمت پیشنهادى باید معقول و دور از مقایسه باشد تا فروش بهترى داشته باشد.

  چه سبک هایى از هنر بیشتر طرفدار دارند؟

  از آنجایى که هر سبک مخاطب خاص خودش را دارد در اکثر نمایشگاه هاى ملى و بین المللى پگانا آرت سبک، موضوع و تکنیک آزاد می باشد و هنرمندان در هر رشته ایى می توانند آثار خود را به نمایش بگذارند. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که اثر هنرى زمانى ارزش و ماهیت خود را حفظ میکند که عمیق ترین احساسات هنرمند را بتواند نشان دهد. بیشترین استقبال ها در رتبه اول رشته نقاشى، و بعد از آن عکس و سایر رشته هاى دیگر است. در نمایشگاه هاى پگانا آرت در هر رشته و سبک مخاطبان و خریداران خاص خود را همراه دارد.

  از آخرین رویدادها و جشنواره های هنری پگانا آرت مطلع شوید.